socrates


Idź do treści

Wizyta w Polsce

Praca w programie Socrates przyniosła efekty w postaci międzynarodowych znajomości, poznania kultur krajów partnerskich , ale także całkiem wymierne, materialne produkty, do których obejrzenia zapraszamy
Uczniowie wszystkich szkół biorących udział w projekcie uczyli się tradycyjnych piosenek każdego z krajów. Naszym dzieciom najbardziej spodobała się piosenka czeska. Natomiast z polskich utworów największym powodzeniem cieszyła się piosenka „Mam chusteczkę haftowaną”.
1. Piosenki
Kuchnia łączy… - ludzi. Kraje wymieniły się przepisami na specjały narodowe. Były to litewskie bliny, włoskie spaghetti, ciasto francuskie, czeskie knedliczki oraz polskie ciasteczka maślane.
2. Przepisy
Rozpisany konkurs na plakat reklamujący przedstawienie „Książę Włodzisław i księżniczka Rosana” wygrała praca Adama Żbikowskiego i Agaty Morawskiej. We Francji otrzymaliśmy plakaty innych krajów.
3.Plakaty
Kolejny konkurs miał na celu zaprojektowanie strojów dla postaci z przedstawienia. Projekty strojów były bardzo różne, zaś konkurs wygrała Marta Kossowska.
4. Projekty strojów
Przymiarki, poprawki… prawie cały rok 2006/2007 trwały intensywne prace nad wykonaniem scenografii i uszyciem strojów, aby ostatecznie w kwietniu 2007r mogły się pięknie prezentować podczas przedstawienia.
5. Stroje i scenografia
Przedstawienie „Książę Włodzisław i księżniczka Rosana” miało swoją premierę w teatrze impresaryjnym 13 kwietnia 2007r. Zostało zarejestrowane na płytach DVD w wersji polskiej i angielskiej.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego