socrates

Wizyta w Polsce

Praca w programie Socrates przyniosła efekty w postaci międzynarodowych znajomości, poznania kultur krajów partnerskich , ale także całkiem wymierne, materialne produkty, do których obejrzenia zapraszamy
Uczniowie wszystkich szkół biorących udział w projekcie uczyli się tradycyjnych piosenek każdego z krajów. Naszym dzieciom najbardziej spodobała się piosenka czeska. Natomiast z polskich utworów największym powodzeniem cieszyła się piosenka „Mam chusteczkę haftowaną”.
1. Piosenki
2. Przepisy
Rozpisany konkurs na plakat reklamujący przedstawienie „Książę Włodzisław i księżniczka Rosana” wygrała praca Adama Żbikowskiego i Agaty Morawskiej. We Francji otrzymaliśmy plakaty innych krajów.
3.Plakaty
Kolejny konkurs miał na celu zaprojektowanie strojów dla postaci z przedstawienia. Projekty strojów były bardzo różne, zaś konkurs wygrała Marta Kossowska.
4. Projekty strojów
Przymiarki, poprawki… prawie cały rok 2006/2007 trwały intensywne prace nad wykonaniem scenografii i uszyciem strojów, aby ostatecznie w kwietniu 2007r mogły się pięknie prezentować podczas przedstawienia.
5. Stroje i scenografia
Przedstawienie „Książę Włodzisław i księżniczka Rosana” miało swoją premierę w teatrze impresaryjnym 13 kwietnia 2007r. Zostało zarejestrowane na płytach DVD w wersji polskiej i angielskiej.